Odkazy na torrent, vtipi, hry

Toto je záhlaví Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.

Cheaty

V hlavním menu stiskněte [Shift]. Potom kdykoliv během hry stiskněte

[backspace] a napište yes. Získáte neomezeně zlata a budete mít k dispozici 50 sedláků.

                                           


V hlavním menu stiskněte [Shift] + [Alt] + [A] ke zpřístupnění cheat módu. Nyní během hry stiskněte :


   [Alt] + [C] - Všechny mise

   [Alt] + [K] - Volné stavění (nekonečno všech surovin)

   [Alt] + [X] - 100 Popularity a 100 Zlata

             


V hlavním menu zmáčkněte [E] a při hře [N], pak napište invincible a do příští bitvy povedete nesmrtelnou armádu.

V hlavním menu stiskni [Q] a při hře [N], nyní napiš yes a máš nekonečno dělníků a zlata.

V hlavním menu stiskni [Q] a [V] a ve hře máte nevyčerpatelné zásoby peněz.


!Pozor! - Tyto kódy zřejmě nefungují na všech verzích hry. Mě se nepovedlo je spustit.  Jestli někdo víte jak na to, napište redakci Cheatra !

                


Jak dostat na strážní věž víc jak 5 lučištníků ? Jednoduše postavíte vysokou strážní věž a k ní jednu nízkou zeď (může být i vysoká, ale je to zbytečné) a schody. Pak si vezmete lučištníky a dáte, aby šli na tu nízkou zeď. Na věž jich vleze 5, označíte ty, kteří zůstali na schodech a na zemi, a zase je dáte na nízkou zeď. Ne věž jich vleze dalších 5, zase označíte zbývající a dáte je na zeď atd. atd. Takhle jich tam dostanete nekonečno. Tohle můžete udělat s jakoukoli věží, ale z téhle vysoké věže je největší dostřel.

              

Cheat [Shift] + [Alt] + [A] funguje pouze když máte nainstalovaného Strongholda jedničku, to samé platí i pro [Shift] v menu a ve hře YES. Aspoň u mě to tak bylo. Mimochodem jak dostat Saladina ? Je to jednoduché - stačí, když Vám otroci vykopou kolem hradu příkop (je zbytečné na to posílat kopiníky = jsou moc drazí), necháte váš hrad patronovat zápalnými balistami (proti katapultům popř. pomalým jednotkám) a střelci na koních (proti rychlým jednotkám a na ochranu balist). Nemá šanci.


Všimněte si, že budovy ve Strongoldu nejsou postavené napevno. Když si otočíte kameru, otočí sa i všechny budovy.

             


Když jdete do útoku s větší armádou s více druhy vojáků, posílejte je na nepřítele od nejpomalejších = dojdou tam všichni zhruba stejně.


Jestli nepřítel staví olejové skvrny, pošlete na něho hafo vojáků. Odpálí je.

           

Když si stáhnete čestinu (např.jako já z www.cestiny.cz), tak se vám vymaže   všechno (historické mise i křížová výprava) !!!


Zjistil jsem, jak aktivovat cheaty. Zkuste se kouknout na www.godgames.com a stahnout si upgrade. Poté můžete vyzkoušet cheaty. Měly by fungovat ! A pokud ani to nepůjde, tak mi napište, pošlu vám skvělý trainer !

              


Jak mít vlastní vlajku při hře a ne meče se štítem ? V adresáři s hrou najděte obrázek faces.bmp. Když ho editujete přes Skicář, objeví sa tam dvě prázdná políčka a v ostatních jsou už meče se štítem. Do prázdnych políčok můžete všelico nakreslit, napsat atd... Potom to uložte a spustěte si hru. Když se vám hra načítá, klikněte na "klíček", potom na "změna jména" a můžete si vybrat vlajku jakou jste si nakreslili.

             


Rada jak porazit většinu nepřátel:

1) Hned na začátku hry si postavte spižírnu, 3 dřevorubce, sad (nebo něco jíného na výrobu jídla - to proto, kdyby byl váš útok odražen. Potom si postavte výrobnu arabských žoldnéřů a za zbytek si postavte obytné domy.  Potom nakupte jednotky. To vše v co nejkratším čase. A hurá do boje. Platí pouze proti slabším (krysa - může jich být i více - já porazil 4 nebo 5 s dvěma várkama - abdul, had, apod.)


2) Postavte spižírnu, 3 dřevorubce, sad (nebo něco jíného na výrobu jídla), kameníky a jiné budovy. Postavte si co nejrozsáhlejší hrad (hrubé hradby), co nejvíce lučištníků a zakopy. Když máte spojence, tak si propojte hradby s ními, pomáhejte jim je obnovovat. Počkejte si na velkou prosperitu a postavte si co největší armádu. Teď začněte obléhat, ze začatku je nejlepší postavit dalekonosné katapulty, pobořit hradby, nebo zapalit jeho město. Potom jde všechno jako po másle.

3) Na rychlé a ničivé útoky jsou nejlepší jezdci na koních doprovázení araby na koních.


4) Proti těžkooděncům jsou nejlepší prakaři. Jsou levní a proto si jich můžete koupit dost, aby nedošel žádný dál než by měl.

         


Tipy :

Tuneláři umí i útočit, ale jsou slabší než kopiníci.


Když jste blízko svého hradu a střílíte po nepříteli obléhacím prakem (trebuchet) a střílí na vás šípy, postavte si těsně před obléhacím prakem (trebuchet) zeď, vy ji přestřelíte a nepřátelské šípy se vás ani nedotknou.


Když s prakem trefíte svoji hradbu, zmenší se, ale životy zůstávají stejné a nedá se opravit.

              


Tipy :

Arabský lučištník se od toho evrópskeho líši jen větším dostřelem, taktéž nemohou kopat příkopy a lézt po žebřících.                   


Někedy se vyplatí nedělat si hradby jako čtverec, ale jen ucpat díry mezi nerovnostmi (to se hodí hlavně v poslední misi kampaně, kde jste proti třem Ratům a Wolfovi).


Na hradby si dávajte řeřavé uhlie a to též nejen na věže, ale i na zdi blízko lučištníků.


Když máte maximum vojáků a hodně peněz, propouštějte raněné vojáky a namísto nich si udělejte nové.


Když máte dost lučištníků a kušostřelců, postavte si menší "ohradu" blízko vašeho nepřítele a pořádně ji obežeňte ochrannou zdí, postavte k ní věže, na ně dejte uhlí, lučištníky a velké praky a když na vás nepřítel pošle vojsko, bude rozprášené dřív, než se seřadí (nevyplatí se u Saladina, který hned zaútočí katapulty).


Většina prvních misí v Crusader map se dá projít tak, že si koupíte 20 - 30 palcátů a lehkých brnění, vyrobíte si palcátníky a hurá na nepřítele!


Assassinové jsou neviditelní pro vaše nepřátele, až dokud je není vidět nepřátelským králem. Vykřičník nad jejich hlavami znamená, že je už uviděli.

           


Tip :

Počkejte, až protivník postaví hradby. Potom před jeho bránu postavte třeba dřevorubcovu "budku" (je nejlevnější). Pokud nemá žádnou jednotku mimo hradby (např. balistu, rytíře...) a nemá na věžích Mangonel či Balistu, nedokáže vaši stavbu zničit.


Následky:

- kupuje si jídlo --> nemá prostředky na zbraně a vojáky

- pokud mu dojdou peníze --> popularita jde "ke dnu"

- pokud není jiného východu z pevnosti, zničí svoje stavby

  za hradbami.


ALE: Po nějakém čase bez finančních prostředků začne bourat své stavby - např. věže  - a tím získá volnou cestu z hradu.


Pokud má spojence - nezablokvané - pomohou mu!

       

Těžší nepřátelé si před bránou staví bodáky ze dřeva - NA TY NEJDE STAVĚT!


Pokud nepostavíte "budku" těsně k bráně, zničí ji!


Doporučuju koupit si poté asi 50 lučišníků na koních a jezdit s nimi kolem jeho hradeb.

                 


1) Připomínka k tomu, že po stáhnutí češtiny do Strongholdu, se vymažou historické mise a křížová výprava: Mě se nic nevymazalo, zřejmě se to smaže jen v určitých verzích hry.


2) Hned na začátku rozehraného souboje si nazapomeňte postavit sýpky, nebo ztratíte oblibu a otroci vám nebudou chtít pracovat.


3) Pokud máte dostatek peněz a málo železa, tak si najímejte žondléry, vyplatí se vám to.


4) Zde je moje krátka ukázka dobytí hradu: udělám si pár set lučištníků, dvě, tři beranidla a pár rytířů. Pošlu lučištníky, aby zlikvidovali lučištníky a kušaře u nepřítele, poté beranidlem probořím hradby a rytíři jen zabiju krále. Snad tato rada začátečníkům pomůže :-).


5) Udělejte hodně kamenolomů, na tržišti jsou za kameny velké peníze.

                             (poslal Čupr Jirka - jirka.cupr@seznam.cz)


Otáčení budov: vyberete budovu a někam ji postavíte, podržíte levé tlačítko

myši a stisknete [X] - budova se otáčí.

                   

6) Tip :

Když na obranu proti Saladinovi použijete příkopy, budou vám vadit jen střelci - pěchota se k vám nedostane. Ale příkopy používejte i proti jiným nepřátelům (perfektně je zpomalují).

                                


7) Upřesnění:

Postavy, které autor popisuje v textu v knihovně Návody Plus nejsou součastí obyčejné verze hry Stronghold Crusader, ale z edice Stronghold Warchest, která obsahuje původní hru Stronghold i pokračování Stronghold Crusader, ale obě mají mapy, kampaně a postavy navíc. Poznámka - postavy Philip, Sheriff a Frederick najdete na internetu, můžete si je stáhnout a doinstalovat do obyčejné verze Crusaderu.

                           


8) Tipy :

Mnoho lidí si myslí, že lukostřelci evropští a arabští jsou stejní. Nejsou ! Arabští mají o 25% rychlejší nabíjení, a asi o 5% lepší dostřel. Jsou VÝHODNĚJŠÍ!


Dále bych chtěl vyvést z omylu ty, kteří si myslí, že arabští assasinové (nájemní vrazi) jsou neviditelní až dokud je nevidí lord. Jsou, ale jen dokud  je nevidí jakékoliv jednotky ze vzdálenosti asi 20% z dostřelu lukostřelců.


Pokud nevíte, jestli má nepřítel dřevěné pasti, tak si dejte jakoukoliv budovu jako byste ji chtěli postavit a dejte ji na místo, které chcete prozkoumat. Pokud na některém místě bude červený čtvereček, je tam past. To samé platí i pro assasiny.


Můj nejlepší trik: Máte málo zeleně? Kdekoliv si postavte vodní nádrž a uspěte ji. Pokud ji nadále nepotřebujete, zbourejte ji. A postavte další tam, kde je oáza - tak, aby okraj byl na hranici se zemí. Takto postupně zvětšujte oázu. DOPORUČUJI UKLÁDAT SI HRU když oázu zvětšíte o větší kus, protože někdy se stane, že bude malá část na oáze a všechno okolo se změní na zem. Jestli to nechápete, pochopíte až se to stane. Chce to prostě trochu praxe:).


Když někdo půjde na smrtící jámy, tak je zbourejte ještě než budou vystrčené  a budete mít 3 dřeva za každou namísto ničeho.

                       

9) Když si jakýkoliv bojovník dostaví hrad, tak má většinou jen jednu bránu. Stačí když vezmete stavbu vola, který tahá kamení a dáte to k bráně tak, aby blokovala vchod a východ. On si pak už sám zníčí všechny budovy, jen ne ty, které má v hradu. Začnou mu ubývat peníze a taky populace a pak si tu bránu zničí a vy si mezitím, než vyhladoví a bude bez peněz, můžete udělat slušné drtivé vojsko a jediným úderem ho zničit !

                   


10) Tip :

V první kampani, kde musite vydělat 450 zlata, si po zabezpečení ekonomiky zbourejte všechny hradby kolem dokola, i ty napůl zbourané a kámen z nich prodejte. A hned máte polovinu za sebou !

V hlavním menu stiskněte [Shift]. Potom kdykoliv během hry stiskněte

[backspace] a napište yes. Získáte neomezeně zlata a budete mít k dispozici 50 sedláků.

                                          


V hlavním menu stiskněte [Shift] + [Alt] + [A] ke zpřístupnění cheat módu. Nyní během hry stiskněte :


   [Alt] + [C] - Všechny mise

   [Alt] + [K] - Volné stavění (nekonečno všech surovin)

   [Alt] + [X] - 100 Popularity a 100 Zlata

          


V hlavním menu zmáčkněte [E] a při hře [N], pak napište invincible a do příští bitvy povedete nesmrtelnou armádu.

V hlavním menu stiskni [Q] a při hře [N], nyní napiš yes a máš nekonečno dělníků a zlata.

V hlavním menu stiskni [Q] a [V] a ve hře máte nevyčerpatelné zásoby peněz.


!Pozor! - Tyto kódy zřejmě nefungují na všech verzích hry. Mě se nepovedlo je spustit.  Jestli někdo víte jak na to, napište redakci Cheatra !

              


Jak dostat na strážní věž víc jak 5 lučištníků ? Jednoduše postavíte vysokou strážní věž a k ní jednu nízkou zeď (může být i vysoká, ale je to zbytečné) a schody. Pak si vezmete lučištníky a dáte, aby šli na tu nízkou zeď. Na věž jich vleze 5, označíte ty, kteří zůstali na schodech a na zemi, a zase je dáte na nízkou zeď. Ne věž jich vleze dalších 5, zase označíte zbývající a dáte je na zeď atd. atd. Takhle jich tam dostanete nekonečno. Tohle můžete udělat s jakoukoli věží, ale z téhle vysoké věže je největší dostřel.

               


Cheat [Shift] + [Alt] + [A] funguje pouze když máte nainstalovaného Strongholda jedničku, to samé platí i pro [Shift] v menu a ve hře YES. Aspoň u mě to tak bylo. Mimochodem jak dostat Saladina ? Je to jednoduché - stačí, když Vám otroci vykopou kolem hradu příkop (je zbytečné na to posílat kopiníky = jsou moc drazí), necháte váš hrad patronovat zápalnými balistami (proti katapultům popř. pomalým jednotkám) a střelci na koních (proti rychlým jednotkám a na ochranu balist). Nemá šanci.


Všimněte si, že budovy ve Strongoldu nejsou postavené napevno. Když si otočíte kameru, otočí sa i všechny budovy.

              


Když jdete do útoku s větší armádou s více druhy vojáků, posílejte je na nepřítele od nejpomalejších = dojdou tam všichni zhruba stejně.


Jestli nepřítel staví olejové skvrny, pošlete na něho hafo vojáků. Odpálí je.

              


Když si stáhnete čestinu (např.jako já z www.cestiny.cz), tak se vám vymaže   všechno (historické mise i křížová výprava) !!!


Zjistil jsem, jak aktivovat cheaty. Zkuste se kouknout na www.godgames.com a stahnout si upgrade. Poté můžete vyzkoušet cheaty. Měly by fungovat ! A pokud ani to nepůjde, tak mi napište, pošlu vám skvělý trainer !

               


Jak mít vlastní vlajku při hře a ne meče se štítem ? V adresáři s hrou najděte obrázek faces.bmp. Když ho editujete přes Skicář, objeví sa tam dvě prázdná políčka a v ostatních jsou už meče se štítem. Do prázdnych políčok můžete všelico nakreslit, napsat atd... Potom to uložte a spustěte si hru. Když se vám hra načítá, klikněte na "klíček", potom na "změna jména" a můžete si vybrat vlajku jakou jste si nakreslili.

                


Rada jak porazit většinu nepřátel:

1) Hned na začátku hry si postavte spižírnu, 3 dřevorubce, sad (nebo něco jíného na výrobu jídla - to proto, kdyby byl váš útok odražen. Potom si postavte výrobnu arabských žoldnéřů a za zbytek si postavte obytné domy.  Potom nakupte jednotky. To vše v co nejkratším čase. A hurá do boje. Platí pouze proti slabším (krysa - může jich být i více - já porazil 4 nebo 5 s dvěma várkama - abdul, had, apod.)


2) Postavte spižírnu, 3 dřevorubce, sad (nebo něco jíného na výrobu jídla), kameníky a jiné budovy. Postavte si co nejrozsáhlejší hrad (hrubé hradby), co nejvíce lučištníků a zakopy. Když máte spojence, tak si propojte hradby s ními, pomáhejte jim je obnovovat. Počkejte si na velkou prosperitu a postavte si co největší armádu. Teď začněte obléhat, ze začatku je nejlepší postavit dalekonosné katapulty, pobořit hradby, nebo zapalit jeho město. Potom jde všechno jako po másle.

3) Na rychlé a ničivé útoky jsou nejlepší jezdci na koních doprovázení araby na koních.


4) Proti těžkooděncům jsou nejlepší prakaři. Jsou levní a proto si jich můžete koupit dost, aby nedošel žádný dál než by měl.

                 


Tipy :

Tuneláři umí i útočit, ale jsou slabší než kopiníci.


Když jste blízko svého hradu a střílíte po nepříteli obléhacím prakem (trebuchet) a střílí na vás šípy, postavte si těsně před obléhacím prakem (trebuchet) zeď, vy ji přestřelíte a nepřátelské šípy se vás ani nedotknou.


Když s prakem trefíte svoji hradbu, zmenší se, ale životy zůstávají stejné a nedá se opravit.

           


Tipy :

Arabský lučištník se od toho evrópskeho líši jen větším dostřelem, taktéž nemohou kopat příkopy a lézt po žebřících.                   


Někedy se vyplatí nedělat si hradby jako čtverec, ale jen ucpat díry mezi nerovnostmi (to se hodí hlavně v poslední misi kampaně, kde jste proti třem Ratům a Wolfovi).


Na hradby si dávajte řeřavé uhlie a to též nejen na věže, ale i na zdi blízko lučištníků.


Když máte maximum vojáků a hodně peněz, propouštějte raněné vojáky a namísto nich si udělejte nové.


Když máte dost lučištníků a kušostřelců, postavte si menší "ohradu" blízko vašeho nepřítele a pořádně ji obežeňte ochrannou zdí, postavte k ní věže, na ně dejte uhlí, lučištníky a velké praky a když na vás nepřítel pošle vojsko, bude rozprášené dřív, než se seřadí (nevyplatí se u Saladina, který hned zaútočí katapulty).


Většina prvních misí v Crusader map se dá projít tak, že si koupíte 20 - 30 palcátů a lehkých brnění, vyrobíte si palcátníky a hurá na nepřítele!


Assassinové jsou neviditelní pro vaše nepřátele, až dokud je není vidět nepřátelským králem. Vykřičník nad jejich hlavami znamená, že je už uviděli.

                  


Tip :

Počkejte, až protivník postaví hradby. Potom před jeho bránu postavte třeba dřevorubcovu "budku" (je nejlevnější). Pokud nemá žádnou jednotku mimo hradby (např. balistu, rytíře...) a nemá na věžích Mangonel či Balistu, nedokáže vaši stavbu zničit.


Následky:

- kupuje si jídlo --> nemá prostředky na zbraně a vojáky

- pokud mu dojdou peníze --> popularita jde "ke dnu"

- pokud není jiného východu z pevnosti, zničí svoje stavby

  za hradbami.


ALE: Po nějakém čase bez finančních prostředků začne bourat své stavby - např. věže  - a tím získá volnou cestu z hradu.


Pokud má spojence - nezablokvané - pomohou mu!

       

Těžší nepřátelé si před bránou staví bodáky ze dřeva - NA TY NEJDE STAVĚT!


Pokud nepostavíte "budku" těsně k bráně, zničí ji!


Doporučuju koupit si poté asi 50 lučišníků na koních a jezdit s nimi kolem jeho hradeb.

               


1) Připomínka k tomu, že po stáhnutí češtiny do Strongholdu, se vymažou historické mise a křížová výprava: Mě se nic nevymazalo, zřejmě se to smaže jen v určitých verzích hry.


2) Hned na začátku rozehraného souboje si nazapomeňte postavit sýpky, nebo ztratíte oblibu a otroci vám nebudou chtít pracovat.


3) Pokud máte dostatek peněz a málo železa, tak si najímejte žondléry, vyplatí se vám to.


4) Zde je moje krátka ukázka dobytí hradu: udělám si pár set lučištníků, dvě, tři beranidla a pár rytířů. Pošlu lučištníky, aby zlikvidovali lučištníky a kušaře u nepřítele, poté beranidlem probořím hradby a rytíři jen zabiju krále. Snad tato rada začátečníkům pomůže :-).


5) Udělejte hodně kamenolomů, na tržišti jsou za kameny velké peníze.

                            


Otáčení budov: vyberete budovu a někam ji postavíte, podržíte levé tlačítko

myši a stisknete [X] - budova se otáčí.

                       


6) Tip :

Když na obranu proti Saladinovi použijete příkopy, budou vám vadit jen střelci -

 
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.